ORDER TRANSPORT

0

CHANGE COUNTRY

Transportinformation v.33

Transportinformation v.33

Vi har fortsatt höga volymer ut från våra hamnar.

Det är fortfarande Malmö och Halmstad som toppar listan med flest bil per anläggning och där får man fortsatt räkna med längre ledtider
På grund av haveri på en av Destination Gotlands färjor har även vi svårt att få färjeplats till Visby i den utsträckning vi behöver.

Tåg: Vi kör from den här veckan 5 dagar från GBG och fortsatt 4 från Malmö.

Våra chaufförer börjar komma tillbaka från semestern och vi är snart uppe på full lastbilskapacitet
Även på kontoret börjar vi bli fler och ser fram emot en spännande höst.

Vi vill också påminna er att alltid kontrollera ert ankomna gods så att det stämmer överens med följesedeln.
Om något felar tveka inte att kontakta vår Kundsupport omgående!

Vi vill påminna om att våra öppettider på telefonen nu under sommaren är 09.00-15.00. Vi svarar på mejl mellan 08.00-16.30.

Välkommen att kontakta oss på Kundsupport om ni önskar inloggning till Track & Trace för att följa era transporter eller har övriga frågor!

KONTAKTA KUNDSUPPORT

Klicka på Prenumerera för att få ett mail när det finns ny information om transportledtider på vår hemsida.

PRENUMERERA

 

Mvh Kundsupport & Transport

More news