BOKA TRANSPORT

0

BYT LAND

Transportinformation v.27

Transportinformation v.27

Vi avslutade juni starkt med över 37 500 transporterade fordon – en siffra som visar på ett fortsatt högt tryck i verksamheten!

Ett fortsatt intensivt inflöde av fartyg särskilt till Halmstad, innebär att vi kan förvänta oss bra volym även in i juli. För att möta efterfrågan har vi fortsatt extern kapacitet som kör för oss.

Senaste nytt om järnvägstrafiken. Från och med måndag 7 juli ska spåret in till Volvo Torslanda vara åter i drift – ett efterlängtat besked för oss alla.

I Måndags, var det planerat att de första fem järnvägsvagnarna från Halmstad skulle lossas i Södertälje. På grund av en otillåten växelrörelse blev lossningen uppskjuten till igår Tisdag.

 

 Snabbast hjälp? Börja i Track & Trace.

Här bokar ni, följer era transporter och hittar följesedlar digitalt.

Logga in i portalen här

Saknar ni inloggning? Fyll i formuläret "Ny kund" på inloggningssidan.

Vid kontakt med oss, ange alltid ärendenummer, för snabbast hantering.

Tänk på att alltid besiktiga ankomna bilar och hör av er till oss om något är fel.



KUNDSUPPORT

Klicka på Prenumerera för att få ett mail när det finns ny information om transportledtider på vår hemsida.

PRENUMERERA

 

Mvh Kundsupport & Transport

 

 

Mera Nyheter